Hydroizolacja

Hydroizolacja (izolacja przeciwwilgociowa) ma za zadanie zabezpieczyć wszelkie elementy budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci. Niedokładna, słaba warstwa hydroizolacji może prowadzić do poważnych zaburzeń w stabilności całej konstrukcji. Budynki narażone są na wilgoć głównie od strony dachu oraz fundamentów, dlatego te dwa elementy powinny być objęte szczególną uwagą w kontekście skutecznej hydroizolacji.

Jakie materiały wybrać wykonując izolację przeciwwilgociową?

Aktualnie powszechnie stosuje się materiały bitumiczne, takie jak np. lepik asfaltowy, emulsję asfaltową czy masę bitumiczną. Stosowana jest również papa oraz najróżniejsze folie hydroizolacyjne. Są to standardowe rozwiązania, które powoli zastępowane są przez nowocześniejsze technologie. Dlatego, jeśli chcemy mieć skuteczną i niezwykle trwałą izolację przeciwwilgociową, przy wyborze materiału powinniśmy zwrócić uwagę na piankę poliuretanową nanoszoną techniką natrysku.

Pianka PUR jako hydroizolator

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa charakteryzuje doskonałymi właściwościami hydroizolacyjnymi. Jest to materiał, którego już cienka warstwa bezwzględnie zatrzymuje wilgoć, nie pozwalając dotrzeć jej do jakichkolwiek struktur budowli. Dodatkowo pianka aplikowana jest metodą natrysku, co zapewnia idealne, jednorodne pokrycie izolowanej powierzchni (np. fundamentu). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wilgoć nie osłabi w żaden sposób konstrukcji budynku.

Natryskowa, zamkniętokomórkowa pianka PUR świetnie sprawdza się jako hydroizolator zewnętrznych połaci dachowych bądź fundamentów. Jeśli chcesz maksymalnie zabezpieczyć te elementy budynku przed wilgocią koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Izolacja przeciwwilgociowa za pomocą pianki PUR wydłuża żywotność budynków i oszczędza wielu kłopotów z niebezpiecznym działaniem wilgoci.