Izolacja fundamentu

Cóż może być ważniejszego od solidnego zabezpieczenia podstawy jaką jest fundament każdego budynku? Chyba każdy zgodzi się się, że fundament to niezwykle istotny element budowli i nikt nie chciałby jego osłabienia bądź degradacji. A tak może się stać, jeśli warstwa hydroizolacyjna jest nieszczelna, wykonana niedbale lub po prostu wykonana z kiepskiego materiału.

Problemów jakie może przynieść nam źle zaizolowany fundament jest jednak znacznie więcej. Podciąganie wody i w konsekwencji zagrzybienie ścian, pleśń – to rzeczy, których nikt z pewnością nie chciałby doświadczyć. Dlatego tak istotny jest, aby izolacja fundamentu wykonana została z dobrego materiału, była trwała i skuteczna przez dziesiątki lat.

Izolacja fundamentów pianką PUR

Pianka poliuretanowa natryskiwana wprost na fundament jest aktualnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Stosując piankę o charakterze zamkniętokomrókowym zyskujemy mocną, trwałą warstwę ochronną, która dożywotnio zabezpieczy fundament przed otaczającym go środowiskiem. Natrysk pianki pozwala idealnie i równomiernie pokryć całą powierzchnię fundamentu (stosuje się przy izolacji poziomej oraz hydroizolacji pionowej).

Warstwa z pianki PUR tworzy skuteczną barierę przed wilgocią, jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie zmienia swojej struktury pod wpływem jakichkolwiek substancji zawartych w gruncie. To sprawia, że aktualnie mało który materiał jest w stanie konkurować z pianką poliuretanową, zwłaszcza, że jest ona jednocześnie świetnym termoizolatorem.

Hydroizolacja fundamentów wykonana za pomocą izolacji natryskowych to doskonała inwestycja, która już na początku budowy domu zaoszczędzi nam potencjalnych problemów z zawilgoceniem ścian. Jeśli zatem potrzebujesz zabezpieczyć fundament, wybierz naszą ofertę! Bądź spokojny na przyszłość.