Izolacje natryskowe

Nowoczesna i prawidłowo wykonana termoizolacja znacząco ogranicza straty energii i poprawi poczucie komfortu cieplnego w domu. To bezpośrednio przekłada się na oszczędności finansowe związane z utrzymaniem obiektu. Skuteczne docieplenie to mniejsze wydatki na ogrzewanie.

W naszej firmie zajmujemy się ocieplaniem budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz przemysłowych. Korzystamy przy tym z nowoczesnej, specjalistycznej pianki do natrysku hydrodynamicznego SEALECTION 500. Technologia ta sprawdza się szczególnie podczas termoizolacji poddaszy.

Doświadczona kadra fachowców i stosowanie wyłącznie najwyższej klasy materiałów powoduje, że wykonywane przez nas ocieplenia są szczelne i trwałe. Korzystając z naszych usług możecie Państwo liczyć na to, że Wasze obiekty będą w najwyższym stopniu zabezpieczone przed utratą ciepła.


SEALECTION 500

Sealection 500

Jest to pianka poliuretanowa przeznaczona do natrysku hydrodynamicznego. Izolacje natryskowe wniosły nową jakość w proces usprawniania wartości energetycznej budynków – zarówno nowo powstających, jak i modernizowanych. Obecnie produkt wyznacza nowe standardy jakości i wydajności energetycznej w budownictwie jednorodzinnym.


Pianka poliuretanowa SEALECTION 500 ma postać cieczy, która w zaledwie kilkanaście sekund od aplikacji zwiększa swą objętość aż 120-krotnie. Produkuje się ją z odnawialnych surowców naturalnych, dlatego jest to tworzywo w pełni przyjazne dla środowiska. To izolacja natryskowa o strukturze otwarto-komórkowej, co oznacza:

 • poprawę sprawności energetycznej budynku,
 • zredukowanie poziomu hałasu odbieranego z zewnątrz,
 • ochronę przed pyleniem i dostępem kurzu.

Izolacja natryskowa pianką SEALECTION 500 tworzy jednolitą, bezszwową powłokę. To gwarancja uniknięcia mostków termicznych, czyli miejsc najwyższej straty ciepła. Co ważne, docieplenie to korzystnie wpływa na zmniejszenie poziomu wilgoci w mieszkaniu, ponieważ struktura otwarto-komórkowa ma właściwości „oddychające”, a więc odprowadza wilgoć. Termoizolacja z piany zapewnia komfort cieplny i zdrowy klimat we wnętrzach.

Piana SEALECTION 500 wyróżnia się szybką aplikacją. Dokładnie wypełnia każdą szczelinę, eliminując ryzyko powstawania pustych przestrzeni. To zaawansowany poziom izolacji termicznej i akustycznej.

Produkt od dwóch dekad z powodzeniem stosowany jest w krajach Ameryki Północnej, gdzie warunki atmosferyczne szybko weryfikują wady materiałów. SEALECTION 500 pomyślnie przeszedł ten test. Izolacja natryskowa pomimo trudnego środowiska nie straciła swoich parametrów. W Polsce stosowana jest coraz częściej, a nawet doczekała się licznych odznaczeń. Produkt zdobył Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny.


Izolacje wewnętrzne

Aplikacja pianki poliuretanowej za pomocą maszyn natryskowych jest doskonałą metodą na wykonanie izolacji wewnętrznych w budynkach mieszkalnych, gospodarczych i użyteczności publicznej. Maszyny hydrodynamiczne wysokociśnieniowe pozwalają na szybkie i precyzyjne nakładanie piany na każdą niezaprószoną powierzchnię. Izolacje wewnętrzne nakłada się przede wszystkim na poddasza użytkowe i nieużytkowe.

Polecane dla:

 • budynków szkieletowych,
 • domów drewnianych,
 • hal przemysłowych,
 • magazynów,
 • hangarów.


Izolacje zewnętrzne

Specjalny typ piany poliuretanowej nadaje się także do wykonywania izolacji zewnętrznych, na dachach przemysłowych, stropodachach, czy w celu renowacji powierzchni dachowych. Na powierzchnię aplikuje się jednolitą i bezspoinową warstwę piany, a następnie nakłada się farbę odporną na działanie promieniowania UV. Już w ciągu kilku sekund piana utwardza się dokładnie przylegając do podłoża i wypełniając każdą wolną szczelinę. To izolowanie i uszczelnianie dachu, bez konieczności zrywania starej powłoki, na przykład papy bitumicznej.


Zalety izolacji natryskowych:

Każda nowa, wchodząca na rynek technologia w danej dziedzinie budzi emocje wśród środowisk skupionych wokół branży. Nie inaczej jest z krajową branżą budowlaną, gdzie izolacje natryskowe pianką PUR są stosunkową nowością (na kontynencie północnoamerykańskim są znane od końca lat 80-tych). Nowa, nie wszystkim znana technologia sprawia, że niektórzy próbują ją dyskredytować na rzecz powszechnych, stosowanych od lat rozwiązań.

Termoizolacja metodą natryskową jest nowoczesnym i innowacyjnym sposobem ocieplania budynków, który charakteryzuje się wielką skutecznością i trwałością. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że pianka PUR to materiał przyszłości, a branżę ocieplania budynków czeka prawdziwa rewolucja. Jest to podyktowane licznymi zaletami jakie posiada technologia natrysku piany. Wśród najważniejszych cech, które sprawiają, że pianka PUR wysuwa się przed konkurencję można wymienić:

 • Bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła
  Jego wartość waha się w przedziale od 0,022 do 0,026 (W/m∙K) i należy do najniższych jakie spotykane są wśród dostępnych powszechnie termoizolatorów budowlanych (np. wskaźnik styropianu wynosi 0,040, a płyty z wełny mineralnej 0,043 – 0,052). To znacząco podnosi sprawność energetyczną budynku oraz pozwala na stosowanie cieńszych warstw osłonowych.
 • Doskonałe właściwości adhezyjne
  Oznacza to bardzo dobrą przyczepność do każdej struktury. Jednym słowem, termoizolacja z piany idealnie łączy się z dowolną powierzchnią niezależnie od rodzaju materiału, krzywizny, czy porowatości faktury – piankę PUR można stosować dosłownie wszędzie..
 • Równomierna, szczelna warstwa, bez spoin i mostków cieplnych
  Dzięki technologi natrysku pianka poliuretanowa jest nakładana równomiernie na powierzchni ocieplanej. To zapewnia idealną szczelność warstwy. Poza tym, dzięki aplikacji piany pod ciśnieniem, warstwa izolacji ma charakter ciągły, nie posiada przerw, spoin i słabych stref, w których ciepło mogło by mieć ułatwioną drogę ucieczki.
 • Szybkość aplikacji pianki
  Natrysk pianki wymaga zaawansowanego, wysokociśnieniowego sprzętu oraz wykwalifikowanych pracowników, jednak samo nałożenie warstwy jest szybkie i stosunkowo proste (w ciągu dnia nawet kilkaset m²). Z racji tego, że pianka doskonale przylega do każdej powierzchni, przygotowania do wykonania ocieplenia są znikome i nie wymagają zbyt wiele czasu.
 • Niewielki ciężar gotowej izolacji poliuretanowej
  Pianka PUR waży niewiele w porównaniu z innymi materiałami przeznaczonymi do ocieplania, dlatego nie obciąża zbytnio konstrukcji dachowych – doskonale nadaje się do renowacji termoizolacyjnej starszych budynków jak i do osłony wielkopowierzchniowych dachów budynków przemysłowych.
 • Obojętność biologiczna
  Warstwa termoizolacji z pianki poliuretanowej z pewnością nie stanie się przyjaznym miejscem dla wszelkiego rodzaju szkodników i insektów. Również grzyby i pleśń w żaden sposób nie rozwiną się w piance PUR. Dzieje się tak ponieważ poliuretan jest obojętny biologicznie i nie odpowiada żadnym szkodnikom.
 • Trwałość
  Można przytoczyć szereg badań które jasno pokazują, iż pianka po kilkudziesięciu latach zachowuje swoje pierwotne właściwości termo- i hydroizolacyjne. Ta cecha zapewnia nam stałe oszczędności przez cały okres użytkowania budynku.

Powyższe cechy to kilka najważniejszych zalet towarzyszących technologii natrysku piany. Można powiedzieć, że w porównaniu z powszechnymi obecnie materiałami ocieplającymi, termoizolacje z pianki PUR są prawdziwą rewolucją w tej dziedzinie.


Zdjęcia z realizacji:

  W naszej ofercie znajdują się także piany zamkniętokomórkowe. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu otrzymania większej ilości informacji na ten temat.

  Opinie o wykonanych izolacjach natryskowych