Ocieplenie poddasza

Poddasze to jeden z najważniejszych elementów kompletnej izolacji termicznej całego budynku. Po części wynika to z tego, iż dach pokryty jest cienkim materiałem mającym zabezpieczyć budynek przed wodą (np. blacha, dachówki) i warstwa termoizolacyjna jest w tym wypadku bardzo istotna. Po części ciepło, tj. powietrze o wyższej temperaturze niż otoczenie, unosi się do góry, dlatego dach powinien posiadać dobrą, skuteczną warstwę ocieplającą od wewnętrznej strony, czyli na strychu.

Skuteczne ocieplenie

Obecnie w zdecydowanej większości inwestorzy decydują się na poddasze użytkowe. Wynika to oczywiście z chęci wykorzystania każdej wolnej powierzchni budynku. Jego adaptacja wymaga skutecznej i trwałej ochrony termicznej, która nie tylko maksymalnie zminimalizuje odpływ ciepła na zewnątrz, ale także nie pozwoli na zawilgocenie więźby dachowej oraz nie obciąży zbytnio konstrukcji dachu.

Stosowane powszechnie materiały w większym lub mniejszym stopniu spełniają powyższe warunki. Coraz częściej jednak do ocieplenia tej części domu stosuje się znakomitą technologię, tj. natrysk pianki PUR. Ma to swoje uzasadnienie w licznych zaletach tego sposobu ocieplania.

Pianka poliuretanowa w termoizolacji

Pianka poliuretanowa jako termoizolator jest zdecydowanie skuteczniejsza od powszechnie stosowanych materiałów (styropian, wełna mineralna). Niski współczynnik przewodzenia ciepła, niski opór dyfuzyjny oraz niewielka masa własna sprawiają, że pianka PUR to idealny materiał służący do ocieplania poddasza.

Jednak korzyści z zastosowania metod natryskowych jest znacznie więcej. W tym kontekście możemy wspomnieć np. o obojętności biologicznej pianki poliuretanowej, która skutecznie oddala jakiekolwiek problemy ze strony owadów, większych szkodników i innych form życia, jak grzyby czy pleśnie. Warto także dodać, iż pianka PUR nie pyli i nie uczula, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne z punktu widzenia użytkowników strychu.

Jeśli jesteś zainteresowany ociepleniem pianką PUR, skontaktuj się z firmą Termohaus – przeanalizujemy, doradzimy i wykonamy ocieplenie o wysokim standardzie.