Izolacja posadzki

W przypadku budownictwa mieszkaniowego bardzo często okazuje się, że największe straty cieplne występują nie w niesolidnym kryciu dachowym czy stropie (ciepło ucieka ku górze), nie poprzez nieszczelne okna czy ściany, ale - wręcz przeciwnie - w niewłaściwie zaizolowanej posadzce. Gdy podłoga została osadzona na gruncie i wykonana na bakier z normami budowlanymi, jedynym rozwiązaniem zapobiegającym permanentnemu wychładzaniu się wnętrza budynku będzie zastosowanie prac termorenowacyjnych. W takim przypadku nieoceniona okaże się pianka poliuretanowa, która - poprzez natrysk - stworzy prawdziwą barierę termiczną, charakteryzującą się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Pianka zamknięto-komórkowa zatrzyma napływające od dołu zimno i utworzy warstwę izolującą wilgoć. Charakteryzować się będzie przy tym bardzo wysoką odpornością mechaniczną. Taka izolacja nie będzie poddawać się uszkodzeniom, również w miejscach o najczęstszym użytkowaniu.

Jest już prawie normą, że przed inwestorem dokonującym termo- i hydroizolacji posadzki pojawia się problem występowania pod podłogą różnych instalacji. Dla styropianu czy wełny takie trudności mogą okazać się nie do pokonania. Choć materiały te przykryją rury instalacyjne, izolacja posadzki pełna będzie mostków termicznych, przez które zimno nadal przedostawać się będzie do pomieszczeń. Izolacja natryskowa PUR w pełni pokryje wszelkie przyłącza mediów i stanowić będzie szczelną, skuteczną izolacyjną warstwę.