Ocieplenie ścian

Dom bez ocieplenia ścian potrzebowałby bardzo wielkich nakładów energii, aby można było w nim utrzymać przyzwoitą temperaturę. Dlatego termoizolacja ścian to absolutna podstawa ocieplania budynków mieszkalnych (i nie tylko mieszkalnych).

Obecnie najczęściej stosuje się zewnętrzne izolacje z płyt styropianowych. Są jednak budowle oraz sytuacje kiedy nie da się zastosować ocieplenia zewnętrznego (np. ozdobna elewacja z cegły klinkierowej lub np. budowla zabytkowa), wówczas należy wykonać ocieplenie od wewnątrz, stosując znakomity materiał ocieplający – natryskową piankę poliuretanową.

Pianka PUR przy ocieplaniu ścian

Dlaczego pianka PUR lepiej sprawdza się od powszechnie stosowanych materiałów (styropian, wełna mineralna) przy wewnętrznym ocieplaniu ścian? Wykorzystując metody natryskowe do ocieplenia ścian wewnętrznych zmniejszamy objętość warstwy izolacji (pianka PUR posiada bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, więc warstwa ta może być cieńsza niż w przypadku innych materiałów do ocieplania), oszczędzając w ten sposób cenną powierzchnię użytkową oraz zabezpieczamy zewnętrzną przegrodę przed zawilgoceniem (ściana zostanie wyeksponowana na dużą różnicę temperatur), bowiem pianka posiada zdolność dyfuzji pary wodnej.

Należy także dodać, że pianka poliuretanowa jest bardzo trwała i nie traci swoich właściwości nawet przez kilkadziesiąt lat. Nie pyli, nie uczula i jest nieprzyjazna dla szkodników. To doskonały produkt, który możesz mieć już teraz. Zadzwoń lub napisz do nas, by dowiedzieć się więcej!