Ocieplenie stropu

Ocieplenie stropu to konieczność w przypadku poddaszy niezaadoptowanych, czyli po prostu poddaszy nieużytkowych. Tego rodzaju poddasza obecnie występują coraz rzadziej, ale wciąż możemy spotkać się z poddaszami, które nie zostały zaadoptowane z różnych względów, bądź z takimi, które miały pozostać nieużytkowe od samego początku.

Nieocieplone poddasze, czyli potocznie tzw. „zimny strych” jest niewątpliwie wielkim ubytkiem w kontekście skutecznej, całościowej termoizolacji domu. Tą drogą może nam uciec nawet 30% energii użytej do ogrzania pomieszczeń! W takim wypadku niezbędna staje się termiczna izolacja stropu, która powstrzyma wyciek ciepła.

Ocieplenie stropu za pomocą pianki PUR

Izolację stropu można wykonać w różnorodny sposób i przy pomocy różnych materiałów. Aktualnie najskuteczniejszą i najszybszą metodą jest pianka poliuretanowa aplikowana za pomocą techniki natrysku. Ta stosowana na zachodzie od lat technologia zawędrowała także do nas.

Liczne korzyści, łatwość aplikacji oraz niezaprzeczalna skuteczność i trwałość sprawiają, że coraz częściej sięga się po izolacje natryskowe. Ocieplenia stropu domu jednorodzinnego możemy dokonać w ciągu kilku godzin, dzięki temu, że technologia natrysku nie wymaga żadnego sztukowania, czy przycinania materiału. Warstwę wykonuje się jednym ciągiem, niezależnie od ewentualnych nierówności stropu (lub np. prowizorycznych podłóg, ścieżek itp.).

Szukasz skutecznej, szybkiej metody na ocieplenie stropu? Pianka PUR nanoszona techniką natrysku to idealny wybór! Zadzwoń lub napisz do nas, umów się na konsultację, zapytaj o więcej, na pewno nie pożałujesz!